Przejdź do głównej zawartości

MAPY DO CELÓW PROJEKTOWYCH

Co to jest mapa do celów projektowych?


Aby powstała dla Ciebie mapa do celów projektowych wykorzystujemy wszystkie dostępne zbiory danych z PZGiK, wykonujemy niezbędne pomiary obiektów wskazanych przez projektanta lub inwestora.

Kto potrzebuje mapy do celów projektowych? 

Mapa do celów projektowych potrzebuje ten kto planuje budowę obiektu wymagającego uzyskania pozwolenie na budowę. Mapy takie obejmują swoim zasięgiem teren (działkę) na której ma powstać w przyszłości obiekt oraz najbliższy teren wokół działki w pasie nie mniejszym niż 30m. Jeśli wymagane są informacje o różnego rodzaju mediach (woda, gaz, elektryczność) a w pobliżu działki nie istnieją takie, należy dokonać pomiaru większego terenu. Wymaga tego później proces projektowania, w trakcie którego trzeba uwzględnić doprowadzenie mediów do przyszłej nieruchomości.

Ile trwa wykonanie mapy do celów projektowych? 

Pomiar działek dla mapy do celów projektowych
Pomiar działek
Zazwyczaj jest to kwestia kilku tygodni od momentu złożenia zlecenia. Czasami trzeba doliczyć czas na niezbędne ustalenia z zarządcami sieci mediów jeśli istnieją trudności ze zlokalizowaniem urządzeń, które muszą być pokazane na mapie.
Po dokonaniu fizycznego pomiaru w terenie gotowe opracowanie musi zostać wprowadzone do bazy danych, prowadzonej przez jednostkę lokalnego samorządu.

Jak długo ważna jest mapa do celów projektowych? 

Mapa do celów projektowych zachowuje swoją ważność przez okres dwóch lat. W nadzwyczajnych okolicznościach, kiedy warunki w terenie znacznie odbiegają od pokazanych na mapie, w interesie inwestora leży uaktualnienie mapy aby uniknąć problemów w dalszych etapach inwestycji.

Jak wygląda mapa do celów projektowych?

Mapka do celów projektowych
Przykład mapy do celów projektowych
 > SPRAWDŹ INNE USŁUGI GEODEZYJNE <

❓💁📖
Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy geodety zadzwoń lub napisz:

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Co oznacza trójkąt na mapie geodezyjnej?

Zobacz co oznacza na mapie trójkąt równoboczny z kropką. Jest to oznaczenie geodezyjnego punktu osnowy najwyższej klasy. Znak kartograficzny punkt osnowy geodezyjnej na mapie zasadniczej Mapę zasadniczą tworzy się na podstawie odpowiednich zbiorów danych zawartych w:  bazie danych państwowego rejestru podstawowych osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych, bazie danych ewidencji gruntów i budynków (katastrze nieruchomości)  EGiB bazie danych geodezyjnej ewidencji sieci uzbrojenia terenu GESUT bazie danych państwowego rejestru granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju PRG Jakie jeszcze symbole można znaleźć na geodezyjnej mapie zasadniczej: punkty osnowy granice administracyjne i ewidencyjne budynki i obiekty trwale związane z budynkiem kontury użytków gruntowych budowle inżynierskie budowle hydrotechniczne budowle sportowe wysokie budowle techniczne zbiorniki techniczne umocnienia drogowe, kolejowe lub wodne budowle ziemne urządzenia transportowe drogi i

GMINA DOBROŃ PLAN ZAGOSPODAROWANIA WARUNKI ZABUDOWY

Jeśli planujesz zakup działki bądź budowę w gminie Dobroń , sprawdź przeznaczenie terenu na gminnym geoportalu. dobron.e-mapa.net Obszar gminy można podzielić na: Teren objęty planem zagospodarowania Listę planów zagospodarowania Gminy Dobroń można znaleźć na stronie  dobron.bip.net.pl Wypis i wyrys z planu zagospodarowania wydaje Urząd Gminy +48 43 677 26 83 wew.114 Bud. B pok. nr 3 planowanie@dobron.ug.gov.pl Do pobrania: wniosek Teren nie objęty planem. na takich nieruchomościach przed podjęciem inwestycji należy uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. Decyzje o warunkach zabudowy tel: +48 43 677 26 83 wew.114 Bud. B pok. nr 3 planowanie@dobron.ug.gov.pl Potrzebne dokumenty: Wniosek 2 egz. mapy do celów opiniodawczych / ewentualnie do celów projektowych/ w skali 1:500 lub 1:1000, mapa ma obejmować teren objęty wnioskiem wraz z obszarem podlegającym analizie /w odległości nie mniejszej niż trzykrotna szerokość frontu działki, nie mniejszej niż 50m/ z naniesioną lokalizacją projektowany

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE GMINY SŁAWNO

Jeśli planujesz budowę w gminie Sławno w powiecie opoczyńskim sprawdź plan zagospodarowania przestrzennego. Obszar gminy nie jest w 100 % pokryty planami zagospodarowania przestrzennego, dlatego budowę trzeba poprzedzić uzyskaniem decyzji o warunkach zabudowy. Poglądowym dokumentem, który może sugerować gdzie możemy budować np. domy jest Studium Uwarunkowań . Jest to dokument, który określa obszary przeznaczone pod różne sposoby użytkowania. Odrębnymi kolorami na mapie oznaczone są tereny mieszkaniowe, przemysłowe i rekreacyjne . Gmina Sławno jest sąsiaduje z zalewem Sulejowskim stąd działki rekreacyjne są tutaj często kupowane. Większy rozmiar map i szczegóły dotyczące zagospodarowania przestrzennego gminy Sławno można znaleźć pod adresem  ugslawno.pl Pod adresem  bip.ugslawno.pl  można znaleźć druki do złożenia wniosków o wydanie decyzji o warunkach zabudowy lub lokalizacji inwestycji celu publicznego. Jeśli przed zakupem działki sprzedający wystąpił o warunki zabudowy można złożyć